Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon, pritet të takohet sonte me sekretarin amerikan të Shtetit, Kolin Pauell e nesër edhe me presidentin e Shteteve të Bashkuara, George Bush. Me të mbërritur në Uashington, Sharon tha se do të paraqesë atë që ai e quajti, “një plan serioz për arritjen e paqes në Lindjen e Mesme” e ku aludohet për lidhje të udhëheqësit palestinez, Yasser Arafat me terrorizmin.
Negociatori palestinez, Saeb Erekat, i quajti akuzat “gënjeshtra, falsifikime dhe trillime”.
XS
SM
MD
LG