Ndërlidhjet

BRUKSEL


Bashkimi Europian do të shqyrtojë me kujdes raportin e hartuar nga Izraeli e që akuzon Jaser Arafatin për lidhje me sulmet terroriste – kanë deklaruar sot në Komisionin Europian. Një zëdhënës i komisionerit për Çështjet e Jashtme, Kris Paten, tha se pretendimet e qeverisë izraelite janë serioze ndaj dhe Bashkimi Europian do t’i trajtojë ato seriozisht.
XS
SM
MD
LG