Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari i Shtetit Kolin Pauell dhe ministri i Jashtëm i Arabisë Saudite, Saud al-Faizal, kanë premtuar të angazhohen më shumë për avancimin e projektit për paqe në Lindjen e Mesme. Sekretari Pauell, tha se plani i propozuar nga trashëgimtari saudit i fronit që parasheh njohjen diplomatike dhe normalizimin e marrëdhënieve mes botës arabe dhe Izraelit në këmbim të tërheqjes së këtij të fundit nga territoret e pushtuara në vitin 1967, përbën një element të rëndësishëm të strategjisë amerikane për procesin e paqes në rajon.
XS
SM
MD
LG