Ndërlidhjet

PRISHTINË


Mijëra qytetarë e pritën në aeroport dhe bulevardeve të Prishtinës presidentin e Kosovës, Ibrahim Rugova dhe përshëndetën dëshminë e tij para Tribunalit ndërkomëtarë në Hagë në procesin gjyqësor kundër ish-presidentit jugosllav, Sllobodan Millosheviq, të akuzuar për krime lufte në Kosovë.
“Kisha nderin që të dëshmojë në Hagë për të gjitha krimet që kanë ndodhur në Kosovë”, ka deklaruar Rugova në aeroport , duke theksuar se “ky ishte satisfaksion për popullin e Kosovës, sepse dëshmova si qytetar dhe si president i Kosovës”, ka thënë Ibrahim Rugova.
XS
SM
MD
LG