Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon takonë gjatë ditës presidentin e Shteteve të Bashkuara, George Bush në Shtëpinë e Bardhë për të dikutuar konfliktin izraelito-palestinez.
Kryeministri izarelit, duke folur në një tubim në Ushington ka thënë: “Gjatë 19 muajve të kaluara, Izraeli u ballafaqua me një fushatë brutale të terrorizmit të nxitur dhe inkurajuar nga Autoritetei palestinez dhe lideri i tij. Izraeli gjendet në luftë e ne luftojmë për vatrat tona” ka thënë kryeministri Sharon.
XS
SM
MD
LG