Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Geoorge Bush shpreson se do të ketë mundësinë të nënshkruaj marrëveshjen për reduktimin e dukshëm armëve bërthamore të të dy vendeve gjatë samitit të këtij muaji në Moskë me preidenntin e Rusisë, Vlladimir Putin.
Bush e Putin kanë diskutuar në linjë telefonike këto zhvillime dhe kanë vënë në dukje progresin në këte drejtim, njoftoi zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Ari Fleicher.
“Presidenti shpreson se do të ketë nënshkrim të marrëveshjes dhe siç ka diskutuar me presidentin Putin, vazhdonë të ketë progres të mirë dhe kjo është shenjë inkurajuese, tha zëdhënësi.
XS
SM
MD
LG