Ndërlidhjet

HAGË


Sot vazhdoi gjykimi i ishpresidentit jugosllav Sllobodan Millosheviq, të akuzuar për gjenocid dhe krime të luftës në Kosovë.
Dëshmitarët e sotëm rrëfyen se si forcat e armatosura serbe i kanë dëbuar banorët nga shtëpitë e tyre, që më pastaj t’i vënë zjarrin fshatit.
XS
SM
MD
LG