Ndërlidhjet

TEL AVIV


Dy atentate vetëvrasëse u shënuan në 24 orët e fundit në Izrael.
Në Tel Aviv 15 njerëz e humbën jetën dhe u plagosën së paku 58 të tjerë, kurse përgjegjësinë e mori grupi militant islamik Hamas.
Në sulmin e dytë në qytetin bregdetar Haifa, është vrarë vetëm atentatori.
XS
SM
MD
LG