Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kabineti i sigurisë i qeverisë izraelite ka miratuar operacione të reja luftarake kundër, siç thuhet, “caqeve terroriste” palestineze, pas sulmeve vetëvrasëse që shkaktuan vdekjen e 15 personave dhe plagosjen e 60 të tjerëve.
Vendimi u mor mbrëmë pas kthimit të kryeministrit Ariel Sharon nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG