Ndërlidhjet

BAGRAM


Komandanti i forcave britanike në Afganistan deklaroi se lufta kundër pjesëtarëve talibanë dhe të al Kaidës mund të quhet “pothuaj e fituar” nga forcat e koalicionit.
Roger Lane tha gjithashtu se trupat britanike kanë zbuluar sasi të konsiderueshme të predhave dhe raketave kundër ajrore në shpellat në lindje të vendit.
Ndërkohë njoftohet se dy predha janë shkrepur në aeroportin e Xhalalabadit, por nuk kanë lënë pasoja në njerëz.
XS
SM
MD
LG