Ndërlidhjet

KARAÇI


Ministrja franceze e Mbrojtjes Michele Alliot-Marie sot arriti në Pakistan të mbikqyrë hetimet rreth sulmit vetëvrasës që shkaktoi vdekjen e 11 shtetasve francezë dhe dy pakistanezëve.
Përgjegjësinë ende nuk e ka marrë askush, por autoritetet e Pakistanit dhe Francës thanë se në mesin e të dyshuarve janë terroristët e organizatës al Kaida.
Presidenti i Pakistanit Pervez Musharraf e quajti sulmin “akt të terrorizmit ndërkombëtar”.
XS
SM
MD
LG