Ndërlidhjet

MOSKË


Së paku 20 persona u vranë dhe mbi 100 u plagosën kur një autobus hasi në minë në republikën ruse të Dagestanit.
Policia tha se anëtarët e orkestrës ushtarake, veteranët dhe fëmijët, ishin nisur në sheshin e qytetit Kaspijsk për të festuar ditën e Fitores.
XS
SM
MD
LG