Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kabineti i sigurisë pran qeveris izraelite është i njëmendje për “domosdoshmërinë e intervenimit të trupave kundër infrastrukturës terroriste në Brezin e Gazës”, tha pas mbledhjes së mbrëmëshme ministri izaraelit i Transportit, Ephrein Sneh.
Lidhur me këto paralajmërime, ministri palestinez për Informim, Abed Rabo tha në Ramallah: “Ne shpresojmë se administrata amerikane i ka thënë kryeministrit Sharon dhe do ti thotë sërish se ecja nga negociatat dhe zgjidhja politike është e vetmja shtegdalje dhe se lufta kundër Gazës dhe pjesëve tjera të territoreve palestineze mund të çojë vetëm nga zgjerimi i qarkut magjik të dhunës”.
XS
SM
MD
LG