Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një akullnajë 75 kilometra e gjatë dhe 7 kilometra e gjërë ka lëvizur nga Antarktiku, që është e 18 me radhë që nga viti 1976, kur filloi numërimi i lëvizjes së tyre, njofton Qendra Kombëtare amerikane për akullnajat.
XS
SM
MD
LG