Ndërlidhjet

JERUSALEM


Sipas raporteve, tanket dhe trupat izraelite janë grumbulluar në periferi të Brezit të Gazës duke u përgatitur për aksion të mundëshëm kundër militantëve palestinezë, por nuk u sinjalizua se kur mund të fillojnë operacionet kundër caqeve në Gaza.
Sidoqoftë, qeveria izraelite tashmë ka miratuar sulme ushtarake kundër infrastrukturës terroriste, siç thuhet, në ate rajon.
XS
SM
MD
LG