Ndërlidhjet

BETLEHEM


Përfundoi ngujimi dhe rrethimi pes javësh në Kishën e Betlehemit, pasi 39 militantë palestinezë dhe nja 80 civilë dolën nga Kisha.
Sipas marrëveshjes së ndërmjetësuar nga evropianët, 13 palestinezë u dërguan përkohësish në Qipro deri sa të gjendet vendi i egzilit të përhershëm, kurse 26 tjerë, nën përcjelljen amerikane, u dërguan në Gaza.
XS
SM
MD
LG