Ndërlidhjet

RAMALLAH


Lideri palestinez, Yasser Arafat, kërkoi tërheqien e forcave izraelite nga Betlehemi, pas zgjidhjes së problemit me të ngujuarit palestinezë në Kishën e këtij qyteti.
Duke folur në Ramallah, Arafat tha: “Ajo që u arrit është vërtetë hap i rëndësishëm, por shpresojmë se izraelitët do të vazhdojnë tërheqien e drejtëpërdrejtë nga Betlehemi”.
Ministri i Jashtëm izraelit, Shimon Perse tha se qëllimi i tyre është largimi nga Betlehemi “sa më parë që është e mundur” dhe se tërheqia e forcave ka filluar.
XS
SM
MD
LG