Ndërlidhjet

KABUL


Forcat e koalicionit në Afganistan kanë zbuluar armë dhe municion në kompleksin e shpellave në rajonet malore në Afganistanin jug-lindor sa për të ngarkuar 20 kamionë, tha majori britanik, Jeff Moulton.
Oficeri britanik tha se strehimoret e armatimit besohet ti kenë takuar luftëtarëve talibanë apo al Kaidas.
XS
SM
MD
LG