Ndërlidhjet

UASHINGTON


Stejtdepartmeti Amerikan ka mirëpritur urdhër arrestin e autoriteteve jugosllave për 17 të akuzuarit e Tribunalit të Hagës, duke theksuar se “është i domosdoshëm hapi vijues i autoriteteve jugosllave” që të akuzuarit të arrestohen sa më parë dhe t,i dorëzohen Gjykatës të Hagës.
“Të gjithë personat e akuzuar për krime lufte, duke përfshirë edhe Ratko Mlladiqin dhe Radovan Karaxhiqin, patjetër duhet të përgjigjen për akuzat kundër tyre”, thuhet në komunikatën e Stejtdepartmentit.
XS
SM
MD
LG