Ndërlidhjet

JERUSALEM


Qeveria izraelite ka përjashtuar me gjasë ndonjë ofenzivë më të madhe në Brezin e gazës, duke favorizuar operacione më të vogla, të fokusuara në caqe specifike, siç preferon armata, thuhet në raportet nga Jerusalemi.
Ndërkaq, trupat dhe tanket izraelite janë përqëndruar përgjatë kufirit me Gazën.
Gjetkë në Bregun Perëndimor, trupat izraelite janë tërhequr nga Betlehemi.
XS
SM
MD
LG