Ndërlidhjet

PESHAVAR


Mbi 200 të burgosur pakistanezë, që kishin luftuar krahas talibanëve, e të zënë nga Aleanca Veriore, u liruan nga burgu i Mazari Sharifit në Afganistan dhe shkuan në shtëpi.
Grupet ndërkombëtare humanitare kanë kritikuar kushtet në burgun Shibergan, ku mbahen 1.500 afganë dhe 800 pakistanezë.
Të burgosurit janë ankuar për rrahje, cfilitje me ushqim të dobët dhe qeli të stërmbushura me të burgosur.
XS
SM
MD
LG