Ndërlidhjet

PRISHTINË


Gjykata e drejtuar nga ndërkomëtarët në Prishtinë ka dënuar shtetasin gjerman, Roland Bartetzko me 23 vjetë heqje lirie për vrasje dhe terrorizëm lidhur me shpërthimin e prillit të 2001 afër zyrës së qeverisë jugosllave në Prishtinë, njoftuan zëdhënësit e UNMIK-ut.
XS
SM
MD
LG