Ndërlidhjet

MOSTAR


Forcat e sigurisë të udhëhequra nga NATO në Bosnjë kanë zbuluar 6000 granata në bodrumin e një fabrike cigaresh në pjesën myslimane të Mostarit, njoftuan zëdhënësit e SFOR-it.
NATO ka thirrur atje ekspertë për çminim dhe specialistë të Kombeve të Bashkuara që të gjurmojnë pjesët tjera të fabrikës.
XS
SM
MD
LG