Ndërlidhjet

TEHERAN


Komandanti i gardës elite Revolucionare të Iranit, gjenerali Yahya Safai ka tërhequr vëmendjen se kërcënimet e Shteteve të Bashkuara kundër republikës islamike janë “serioze” dhe se iranianët duhet të përgatiten për të mbrojtur vetëveten.
Në janar, presidenti i Shteteve të Bashkuara George Bush tha se Irani është pjesë e një “boshti të së keqes” dhe e përmendi si cak potencial të “luftës kundër terrorit”.
XS
SM
MD
LG