Ndërlidhjet

MOSKË


Zëvendës ministri i Brendëshëm i Dagestanit, Vladislav Chertov thotë se tre personat që u arrestuan lidhur me shpërthimin e të enjtes në Kaspiisk, që la të vdekur 42 persona, kanë qenë anëtarë aktiv të një “grupi subverziv dhe terrorist” në Çeçeni të udhëhequr nga dagistanezi, Rappani Khalilov.
Chertov tha se të dyshuarait, që u arrestuan dje në Sent Petersburg, janë që të gjithë vendas të Dagestanit.
XS
SM
MD
LG