Ndërlidhjet

MIRANSHAH/PAKISTAN


Një zyrtar nga rajoni gjys autonom afër kufirit të Pakistanit me Afganistanin njoftoi se mbrëmë ishte shkrepur një projektil kundër forcave speciale amerikane në Miranshah, por nuk ka patur të lënduar, spse predha ka huqur objektin ku ndodhej personeli.
Besohet se disa luftëtarë al Kaidas dhe talibanë kanë kaluar nga Afganistani në Pakistan pas operacioneve ushtarake të udhëhequra nga Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG