Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti i Pakistanit Pervez Musharraf e ka anuluar vizitën në Algjer, Maroko dhe Tunizi, që personalisht të drejtojë luftën kundër terrorizmit, thuhet në komunikatën e qeverisë në Islamabad.
Musharraf ka urdhëruar shtypjen në shkallë të gjerë të grupeve ekstremiste në Pakistan, pas shpërthimit të fundit në Karaçi që shkaktoi vdekjen e 11 francezëve dhe 2 pakistanezëve.
XS
SM
MD
LG