Ndërlidhjet

PRAGË


Delegacione nga Armenia dhe Azerbejxhani, gjatë javës në Pragë do të diskutojnë zgjidhjen për konfliktin në territorin Nagorno Karabah.
Takimi në nivel të ministrave do të ndërmjetësohet nga i ashtuquajturi “grupi i Minskut”, përfaqësues të OSBE-së, që kryesohet nga Shtetet e Bashkuara, Rusia dhe Franca.
XS
SM
MD
LG