Ndërlidhjet

ASHGABAT


Turkmenistani ka kërkuar nga Shtetet e Bashkuara ta ekstradojnë ish ministrin e jashtëm Boris Shikhmuradov, i cili akuzohet për trafikim ilegal të armëve.
Në komunikatën e qeverisë gjithashtu thuhet se Turkmenistani dhe Shtetet e Bashkuara kanë krijuar lidhje në fusha të ndryshme, përfshirë edhe luftën kundër terrorizmit ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG