Ndërlidhjet

HAVANË


Ish presidenti amerikan , Jimi Carter arrinë për vizitë gjashtë ditëshe private në Kubë me qëllim të përmirësimit të raporteve midis Shteteve të Bashkuara dhe ishillit nën pushtetin komunist.
Kjo do të jetë vizita e parë në Kubë e një lideri të profilit më të lartë amerikan, që kur Fidel Castro mori pushtetin gjatë revoluvionit të 1959-tës.
Jimi Carter do të ketë disa runda bisedimesh me Castron, i cili ka thënë se është i gatshëm të dëgjojë të gjitha kritikat ndaj Kubës që mund ti bëjë ish presidenti amerikan.
XS
SM
MD
LG