Ndërlidhjet

JERUSALEM


Armata izraelite filloi t,i dërgojë në shtëpi rezervistët që i monbilizoi për ndonjë operacin më të madhë ushtarak në Brezin e Gazës,që pason vendimin e mëparshëm që operacionet të pezullohen.
Izraelitët e rishqyrtuan operacionin për shkak të presioneve Amerikane si thuhet, që të mbajë të limituar çfarëdo hakmarrje dhe t,i mbajnë kështu gjallë shansat për rifillimin e bisedimeve paqësore.
XS
SM
MD
LG