Ndërlidhjet

BAZA AJRORE BAGRAM/AFGANISTAN


Marincat britanikë janë duke përfunduar operacionin e gjurmimit të militantëve islamikë në lindje të Afganistanit të filluar para 15 ditësh, duke mos hasur në asnjë kontakt me armikun, por asgjësuan sasi të mëdha armësh, tha zëdhënësi i forcës, koloneli Ben Curry.
Zyrtarët ushtarakë thonë se talibanët fundamentalistë dhe luftëtarët al Kaidas janë zhdukur apo kanë ikur përtej kufirit me Pakistanin.
XS
SM
MD
LG