Ndërlidhjet

TEHERAN


Mediat e Teheranit njoftuan se një person i paidentifikuar i armatosur me një bombë ishte përpjekur të rrëmbejë një aeroplan udhëtarësh në linjat e brendëshme, por u mposht dhe arrestua gjatë fluturimit nga personeli i sigurisë.
Aeroplani ka ateruar i sigurtë në aeroportin e Teheranit, por mbetën të panjohura motivet për këte orvatje rrëmbimi.
XS
SM
MD
LG