Ndërlidhjet

NJU DELHI


Trupat e Indisë dhe ato nga Shtetet e Bashkuara kanë filluar stërvitjet e përbashkëta më të mëdha pas afro 40 vitesh, që zhvillohen afër qytetit turistik Agra, në jug të Nju Delhit.
Shtetet e Bashkuara ndërprenë lidhjet ushtarake me Indinë dhe Pakistanin në 1998-tën, pasi dy vendet bënë provat bërthamore.
Mirpo, lidhjet me dy vendet u përmirësuan së voni në saje të mbështetjes së tyre të aksioneve ushtarake amerikane në Afganistan.
XS
SM
MD
LG