Ndërlidhjet

JERUSALEM


Armata izraelite po kthen në shtëpi rezervistët e mobilizuar javën e kaluar për operacione të mëdha ushtarake në Brezin e Gazës.
Pati raporte për presion të fortë të Shteteve të Bashkuara ndaj Izraelit që të pezullojë ofenzivën.
Njëherit, në Tel Aviv rreth 50 mijë izraelitë marshuan për paqë mbrëmë, duke kërkuar tërheqien izraelite dhe vazhdimin e bisedimeve paqësore.
XS
SM
MD
LG