Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush, tha se Uashingtoni dhe Moska kanë arritur marrëveshjen finale për reduktimin e armëve strategjike bërthamore.
Duke vlerësuar se marrëveshja paraqet një tjetër hap drejt përfundimit të Luftës së Ftohtë, presidenti Bush tha se shpreson që të nënshkruajë paktin kur të takohet me homologun e tij rus, Vladimir Putin, më vonë gjatë këtij muaji.
XS
SM
MD
LG