Ndërlidhjet

HAVANA


Ish-presidenti amerikan, Xhimi Karter, ka deklaruar se, në një fjalim të sotëm, do të prononcohet rreth dallimeve mes qeverive të Kubës dhe asaj të Shteteve të Bashkuara si dhe “rëndësinë e lirisë absolute të shprehjes dhe tubimit”, siç u shpreh ai.
Fjalimi pritet me mjaft kureshtje në Kubë, pasiqë lideri Fidel Kastro premtoi se do të lejojë trasmetimin drejtpërdrejt të tij.
XS
SM
MD
LG