Ndërlidhjet

JERUZALEM


Ministri i jashtëm izraelit, Shimon Peres, ka kritikuar vendimin e partisë në pushtet, Likud, që votoi kundër idesë së një shteti palestinez.
“E gjithë bota përkrah projektin për një shtet palestinez. Shumica e izraelitëve e mbështesin këtë projekt. Kështu që nuk rëndësi çfarë njerëzit e Likudit dëshironin të arrinin, sepse ajo që ata kanë realizuar është në fakt krejt e kundërta e asaj që kanë pritur dhe dëshiruar” – u shpreh Shimon Peres.
XS
SM
MD
LG