Ndërlidhjet

XHAMU


Policia në Kashmirin e Indisë njofton se mbi 30 njerëz, ushtarë e civilë, janë vrarë nga një sulm i militantëve islamik kundër një kampi ushtarak indas.
Asistent sekretari amerikan i shtetit, Christina Rocca, që ndodhet për vizitë në Indi ashpër dënoi sulmin: “Dëshirojë që në emër të qeverisë sime të dënojë pa ekuivoke sulmin terrorist në Xhamu. Është pikërisht barbarizëm i atij lloji që lufta kundër terrorizmit është e vendosur ta ndalë”, tha Rocca.
Zyrtarja amerikane do të bisedojë me zyrtarët në Nju Delhi për uljen e tensionimeve midis Indisë dhe Pakistanit.
XS
SM
MD
LG