Ndërlidhjet

PRESHEVË


Disa mijëra banorë të Luginës së Preshevës në jug të Serbisë përkujtuan njëvjetorin e hyrjes në Rahovicë të luftëtarëve të ish- UÇPBM-së dhe luftimet që u zvilluan atë ditë me forcat jugosllave.
Ndërkaq në Preshevë për pasnesër është paraljmëruar një mbledhje solemne përkujtimore për luftëtarët e rënë të UÇPBM-së së demobilizuar.
XS
SM
MD
LG