Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon tha në Kneset se Izraeli nuk do të hyjë në bisedime paqësore derisa të përfundojnë sulmet terroriste dhe nxitja për dhunë dhe etiketoi udhëheqien palestineze si “regjim i korruptuar terrori”.
Ariel Sharon ka thënë se Izraeli rezervonë të drejtën që të vazhdojë inkurzionet në Bregun perëndimorë dhe arrestojë militantë të dyshuar e të parandalojë sulemt e mëtejshme kundër vendit të tij.
XS
SM
MD
LG