Ndërlidhjet

SHKUP


Ministri i Brendëshëm i Maqedonisë, Lube Boshkovski, ka plagosur aksidentalisht katër persona- një përkëthyes, dy policë dhe një gazetar në një poligon për stërvitjen e policisë duke qitur me pushkë automatike, kur plumbat ishin rikthyer pas përplasjes në cak, raporton agjencia DPA.
Koloneli Boban Utkovski ka thënë se katër perosnat u plagosën sepse nuk kishin respektuar urdhërin që të largohen nga poligoni i qitjes, por nuk ka komentuar më tej, veçse ka shfaqur keqardhje për aksidentin që ndodhi.
XS
SM
MD
LG