Ndërlidhjet

REJKJAVIK


Ministrat e Jashtëm të 19 vendeve të NATO-s kanë patur bisedime në Islandë me ministrat e vendeve nga Partneriteti për Paqë i NATO-s dhe vendeve që dëshirojnë t,i bashkohen Aleancës.
Bisedimet kanë përfshirë edhe një takim të veçantë midis sekretarit amerikan të shteit , Colin Powell dhe ministrave të jashtëm nga 10 vende kandidate për NATO.
XS
SM
MD
LG