Ndërlidhjet

RAMALLAH


Lideri Palestinez, Yasser Arafat mbajti një fjalim në Këshillin ligjvënës palestrinez në Ramallah dhe tha se palestinezët mbesin të vendosur që të kenë liri dhe shtet të pavarur. Ai e quajti invadimin e fundit izraelit në Bregun Perëndimor si luftë të padrejtë agresioni, por tha se paqa me izraelin mbetet opsion strategjik nga i cili palestinezët nuk do të heqin dorë.
“Nuk frigohemi prej askujt. Nëse ka ndonjë gabim atëherë e marrë unë përgjegjësinë për te, por gjithkush bën gabime duke u përpjekur të arrijë diçka”, ka thënë Arafat.
Ai kërkoi të fillohet me reforma në Autoritetin palestinez.
XS
SM
MD
LG