Ndërlidhjet

SHKUP


Ministri i Brendëshëm i Maqedonisë, Lube Boshkovski ka plagosur aksidentalisht katër persona duke qitur me granata hedhës në poligonin e Mavrovës gjatë stërvitjeve taktike të njësive të “Luanëve”.
Nga copa granate janë plagosur një përkëthyes i ambasadës franceze, një gazetar dhe dy policë.
Ministri Boshkovki ka pranuar përgjësinë për incidentin dhe ka shfaqur keqardhje.
Përveç Boshkovskit , stërvitjet i kanë përcjellë edhe mediatorë ndërkombëtarë të paqës, personalitete të dalluara dhe politikanë.
XS
SM
MD
LG