Ndërlidhjet

RAMALLAH


Palestinezët mbesin të vendosur që të kenë liri dhe shtet të pavarur, tha Yaseer Arafat në fjalimin që mbajti në Këshillin legjislativ palestinez dhe kërkoi njëherit të bëhen reforma në Autoritetin palestinez dhe të përgatiten zgjedhjet. “Nuk frigohemi prej asgjëje. Nëse ka ndonjë gabim, atëherë e marrë unë përgjegjësinë për te, por gjithkush bën gabime duke u përpjekur të arrijë diçka”, tha Arafat.
Ai e quajti invadimin e fundit izraelit në Bregun Perëndimor si “luftë të padrejtë agresioni”, por tha se paqa me Izraelin mbetet “opsion strategjik” nga i cili palestinezët nuk do të heqin dorë.
XS
SM
MD
LG