Ndërlidhjet

MOSKË


Ministri kinez i Mbrojtjes, Chi Haotian gjatë vizitës në Moskë ka thënë se organizatat ushtarake të themeluara gjatë periudhës së Luftës së Ftohtë nuk janë më të nevojëshme.
Ai ngurroi të komentojë drejtëpërdrejtë pyetjen e reporterëve lidhur me Këshillin e ri NATO-Rusi, duke thënë se zhvillimet e lidhjeve të NATOs janë “biznes i tyre”.
Minitrat e Mbrojtjes së Kinës dhe Rusisë kanë shfaqur kënaqësinë me forcimin e marrëdhënjeve midis dy vendeve viteve të fundit, e Haotian tha se partneriteti është i rëndësishëm për stabilitetin global.
XS
SM
MD
LG