Ndërlidhjet

JAMU/INDI


Trupat indase dhe pakistaneze kanë shkëmbyr zjarr mortajash dhe armësh automatike në kufirin midis tyre në rajonin kontestues të Kashmirit.
Zyrtarët e armatës së Indisë thanë se zjarri ndërkufitar ka ndodhur në sektorin Samba dhe Ramgarh, ku ushtarët indas po ndërtojnë gardh metalik përgjatë kufirit.
XS
SM
MD
LG