Ndërlidhjet

MOSKË


Grupi për mbrojtjen e të drejtave të mediave në Rusi i ka kritikuar autoritetet ruse meqë, siç ka thënë, kanë bërë shumë pak për hetimin e vrasjeve dhe zhdukjeve të gazetarëve.
Ruslan Gorevoi, zëdhënësi i grupit Glasnost tha se “vrasjet janë porositur dhe paguar nga bandat kriminele që kanë ndikim në policinë dhe gjyqet lokale”.
XS
SM
MD
LG