Ndërlidhjet

ANKARA


Shtetet e Bashkuara kanë paralajmëruar sulme të mundshme terroriste në Turqi në ditët e ardhshme.
Në deklaratën e Departamentit të Shtetit të lëshuar përmes Website-it të ambasadës amerikane, thuhet se qeveria ka “pranuar informata të pakonfirmuara dhe të fragmentarizuara” që sugjerojnë se “terroristë të panjohur mund të planifikojnë incidente të mundshme terroriste kundër aviacionit civil”.
XS
SM
MD
LG